Mediekontakter

Virksomhedskommunikation
David Ahlers, Executive Vice President for Human Resources og virksomhedskommunikation
612-623-6699
dahlers@graco.com


Industrielt udstyr
Udstyr til dispensering af tætningsmidler og klæbemidler, hot melt-materialer, in-plant polyurethanskum og kompositter. Sprøjtepistoler, pumper, tilblandere og sprøjtepakker til flydende efterbehandling.

Carrie Cotch, Communications Manager
612-623-6460
ccotch@graco.com


Udstyr til entreprenører
Udstyr, der bruges til påføring af maling, arkitektoniske coatings, beskyttende coatings, mørtel, sprøjteskum og strukturmaterialer.

Todd Safgren, Communications Manager
612-623-6734
tsafgren@graco.com


Smøreudstyr

Udstyr, der anvendes til overførsel, måling og dispensering af smøremidler og olieprodukter.

Tegan Scott, Marketing Manager
612-379-3695
tscott@graco.com

 

Proces- & sanitetsudstyr
Industripumper, der bruges til at overføre industrielle væsker som blæk, farvestoffer, maling, slibemidler, ætsende stoffer, skærefølsomme, med indesluttet luft og mere. Sanitære pumper og aflastere, der bruges til at overføre mad, personlig pleje og farmaceutiske ingredienser.

Emma Perkins, marketing manager
612-623-6611
eaperkins@graco.com

 

Internationale mediekontakter

Hovedkontor for Europa, Mellemøsten & Afrika
Miranda Houbrechts, Content & Advertising Lead
+32 89 770 772
miranda.houbrechts@graco.com


Hovedkontor for Asien/Stillehavsområdet

Rachel Zhang, Sr. Marketing Manager
+86 23106019 x267
rachel_zhang@graco.com


Hovedkontor for Syd- & Mellemamerika

Laura Evanson, Director of Marketing, Lubrication Equipment Division
612-656-7435
levanson@graco.com

Graco