Mediekontakter

Corporate Communications
David Ahlers, Executive Vice President of Human Resources and Corporate Communications
+1 612-623-6699
dahlers@graco.com

Industrielt udstyr
Membranpumper, procespumper og sanitære pumper samt sprøjtepistoler, pumper, tilblandere og sprøjtepakker til flydende efterbehandling.
Carrie Cotch, Communications Manager
+1 612-623-6460
ccotch@graco.com

Højtydende overfladebehandlinger & skum
Udstyr til dispensering af tætningsmidler og klæbemidler, hot melt-materialer, polyurethanskum og kompositmaterialer og til klargøring af overflader samt industrielle sprøjtepistoler til påføring af beskyttende belægninger, mørtel og sprøjteskumisolering.
Courtney Beall, Marketing Manager
+1 612-623-6420
Courtney_A_Beall@graco.com

Udstyr til entreprenører
Udstyr, der anvendes til påføring af maling, arkitektoniske belægninger og strukturmaterialer.
Todd Safgren, Communications Manager
+1 612-623-6734
tsafgren@graco.com

Smøreudstyr
Udstyr, der anvendes til overførsel, måling og dispensering af smøremidler og olieprodukter.
Tegan Scott, Marketing Manager
+1 612-379-3695
tscott@graco.com

 

Internationale mediekontakter

Hovedkontor for Europa, Mellemøsten & Afrika
Miranda Houbrechts, Content & Advertising Lead
+32 89 770 772
miranda.houbrechts@graco.com

Hovedkontor for Asien/Stillehavsområdet
Capri Jin, Regional Marketing and Communications Director
+86 21 23106100
capri_jin@graco.com

Hovedkontor for Syd- & Mellemamerika
Fabien Ledebt, Regional Sales and Marketing Director
+598 95 952473
Fabien_Ledebt@graco.com

Graco