Mediekontakt

Företagskommunikation
Charlotte Boyd, teamchef för Corporate Communications
+1 612-623-6153
charlotte_m_boyd@graco.com

Industriutrustning
Membran-, process- och sanitetspumpar samt sprutpistoler, pumpar, doserare och sprutpaket som används för vätskeefterbehandling.
Carrie Cotch, kommunikationschef
+1 612-623-6460
ccotch@graco.com

Högpresterande beläggningar & skum
Utrustning för utmatnring av tätningsmedel och adhesiver, heta smältmaterial, polyuretanskum och kompositer i anläggningen samt industriella sprutor för applicering av skyddsbeläggningar, murbruk och sprutskumsisolering.
Courtney Beall, marknadsföringschef
+1 612-623-6420
Courtney_A_Beall@graco.com

Entreprenadutrustning
Utrustning som används för att applicera färg, arkitektoniska beläggningar och texturmaterial.
Todd Safgren, kommunikationschef
+1 612-623-6734
tsafgren@graco.com

Smörjutrustningar
Utrustning som används för att överföra, mäta och mata ut smörjmedel och petroleumprodukter.
Tegan Scott, marknadschef
+1 612-379-3695
tscott@graco.com

 

Internationella mediakontakter

Huvudkontor i Europa, Mellanöstern och Afrika
Miranda Houbrechts, innehålls- och annonschef
+32 89 770 772
miranda.houbrechts@graco.com

Huvudkontor i Asien/Stillahavsområdet
Capri Jin, regional marknads- och kommunikationsdirektör
+86 21 23106100
capri_jin@graco.com

Huvudkontor i Syd- och Centralamerika
Fabien Ledebt, regional försäljnings- och marknadschef
+598 95 952473
Fabien_Ledebt@graco.com

Graco